Redaktion

 

stifter og chefredaktør: Daniel Boysen, forfatter og litteraturformidler. Uddannet cand. mag i Nordisk sprog og litteratur

mail: daniel@aarhuslit.dk

 

redaktør for stemning: Julie Laier, studerende ved Litteraturhistorie ved Aarhus Universitet

mail: julie@aarhuslit.dk

 

skribent: Nanna Westergaard, forfatter og bachelor ved Æstetik og Kultur, Aarhus Universitet – studerende ved Danmarks Medie- og Journalisthøjskole

mail: nanna@aarhuslit.dk

 

skribent: Matthew Frandsen, forfatter og uddannet i komposition og folkesundhedsvidenskab

mail: matthew@aarhuslit.dk

 

skribent: Christa Visholt, studerende ved Danmarks Medie- og Journalisthøjskole

mail: christa@aarhuslit.dk

 

skribent: Emil Valdimarsson, studerende ved Danmarks Medie- og Journalisthøjskole

email: emil@aarhuslit.dk

 

skribent: Johanne Engel Aaen, uddannet fra Forfatterskolen og studerende ved Litteraturhistorie ved Aarhus Universitet

email: johanne@aarhuslit.dk

 

skribent: Mette Grandahl, studerende ved Litteraturhistorie med tilvalg i Journalistisk Formidling ved Danmarks Medie- og Journalisthøjskole. Tidligere chefredaktør på kasernebladet Visir

mail: mette@aarhuslit.dk

 

skribent: Camilla Søndergaard Andersen, studerende ved Medievidenskab på Aarhus Universitet

mail: camilla@aarhuslit.dk

 

webredaktør: Kalle Gjetting, studerende ved Informationsvidenskab ved Aarhus Universitet

mail: kalle@aarhuslit.dk

 

fotograf: Mariana Gil, uddannet fra kognitiv semiotik ved Aarhus Universitet